Adsense Yasaklanmış İçerikler
0x3a
Adsense Yasaklanmış İçerikler
1
15753
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Çevrimdışı!
Şuan Çevrimdışı!
0x3a Yeni Üye
*

 • Konum: 10 | Balıkesir
 • Rep puanı 0
 • Konular4
 • Mesajlar4
 • SMS Onayı:Yapılmadı
 • Hesap Onayı:Doğrulanmadı
Evet arkadaşlar adsense de yasaklanmış içerikler sırasıyla benim adsense sitesinden okuduğum yazıyı özetlediğim kadarıyla bu kadar eğer adsense resmi sitesine bakarsanız orda daha geniş çaplı anlatımı yapılmıştır. umarım özetini anlamışsınızdır.
Adsense, aile için tamamıyla güvenli kabul edilir. Yayıncıların pornografi ve yetişkinlere görelik erişkinlere uygun olarak içerik barındıran sitelere Google reklamları yetiştirilmesine müsade etmez. Siteniz de bununla ilgili yer alan içerikler var ise şansınız oldukça zordur. Hatta hiç yoktur diyebilirim. Sayfanız, iş yerinde ya da aile fertlerinin bulunmuş olduğu bir ortamda görüntülenmekten rahatsız olacağı türde içerik barındırıyorsa büyük bir durumda Google reklamları için uygun görünmeyen ve kabul dışı bir sitedir.
Ayrıyetten de, arama kutularında yerleştirilmesine de izin vermeyeceğini unutmamalısınız.

Google Adsense, ifade özgürlüğüne de büyük bir önem teşkil etmektedir. Kullanıcılar, reklamverenler ve yayıncılar için Adsense kalitesinin korunması gerektiğinin bilincinde olmalıdır. Reklamların taciz ve ya zorbalık niteliğinde içerik barındırmış ya da barındıran siteler de ırk ya da köken etnik, dini inanç, engellilik, cinsiyet, yaş, gazilik v.b durumu ya da cinsel tercihler ve kimlikler nedeniyle bireylere ya da kuruluşlara karşı nefreti teşkil eden şiddeti özendiren içeriklerde gösterilmesine göz yummaz. Ek olarak Google reklamları, bir birey ya da gruba kuruluşa zarar verilmesini teşkil eden ya da savunan içerikleri de malesef göstermez!

Telif hakkı yasasıyla korunan bir içeriği görüntülemek bu içeriğe yer vermek ya da bu içeriği trafik ile yönlendirmek için gerekli yasak haklara sahip olmadığınız sürece, bu içerikleri barındırdığınız müddetçe Google reklamları gösterilemez. Bu içerikler örnek olarak MP3 ve video dosyaları, televizyon kuruluşları, yazılımlar karikatür v.b çalışmalardır.

Adsense, alkol v.b tütün gibi içeriklerin ürünleriyle ilgili olan tanıtım sayfalarda reklam gösterilmesine müsade etmez. Tabi yüksek oranlı alkol ve sigara puro, pipo gibi v.b
Yasaklanmış içerik tanıtmanın alkol ve tütün teşvik eden ilgili içerik politikalarına uymayan sitelere bağlantı vermeyi de, içerdiğini unutmayalım.

Tabi en önemli kılınan etkenlerden birisi de Sağlık sektörü olmasıdır. İlaç tanıtımları gibi ilgili yerel yasa yönetmeliklerine uyulması amacıyla Google buna müsade etmez.
Reçeteli ilaçların internet üzerinden satışı gibi. Çevrimiçi eczaneler v.b

Bilgisayar korsanlığı program yamaları kırmaları v.b faaliyet gösteren web sitelerine kesinlikle Google reklamları yerleştirmesine izin vermez. Korsanlık program yama, crack key v.b içerik kullanıcılara yazılım ye sunucu ya da web sitelerine yasa dışı şekilde erişmek web siteleri üzerinde değişiklik yapmak için kullanılıcak talimatları sağlayan içeriktir.

Ödeme sunan siteler de bu maddde yer almaktadır. reklamları tıklayın, burada gezin, şuradan ödeyin, şurda uygun fiyata ödeyin v.s görevleri yapan ve içerikleri barındıran siteler de bunun içerisindedir. işlemler karşılığı ödeme hizmetleri teşvik eden bu tür hizmetlerin ele alındığı sitelerde reklamların gösterilmesine izin verilmez.

Google kendisini de unutmamış tabiki. Logo ve ekran görüntüleri v.b teşvik eden ya da diğer ayırt eden özelliklerinin açık izni olmadan kullanımını yasaklamıştır.

Tabi bunun yanına ek olarakta Silahlı eylemler v.b içeriklerde direkt olarak gösterime yasaklanmıştır. Kanlı sahneler, dövüş sahneleri dehşet saçan ve veren olaylar içerikler gibi korkutucu resimler barındıran site içeriklerine Google Reklamları yerleştirmenize izin vermiyor. Unutmayın sitenizde kullanılan yer verilen her içerik, resim, yazı yada video benzer her türlü medyayı incelemekle yükümlüdür. Gözden kaçacak herhangi birşey kesinlikle yoktur.

Benim bildiğim son olarakta Yasa dışı olarak ele alınan olaylar var tabiki. Taklit ürünleri satan bunun tanıtımını yapan sitelerde Google reklamları gösterilmez.
Rıza dışı yada yasa dışı cinsel eylemler v.b Bunlara bir çok örnek verebiliriz aslında zira zaten adsense ile ilgilenen başvuru yapan kişiler bunun bilincindedir.

Şuan Çevrimdışı!
Şuan Çevrimdışı!
wmfrmcaner Yeni Üye
*

 • Konum: 74 | Bartın
 • Rep puanı 0
 • Konular1
 • Mesajlar14
 • SMS Onayı:Yapılmadı
 • Hesap Onayı:Doğrulanmadı
Teşekkürler hocam. Saldırı yapılıp bu yasaklanmış içerikleri siteye sızdırarak düşürebiliyorlar...


Anahtar Kelimeler

Adsense Yasaklanmış İçerikler, Adsense Yasaklanmış İçerikler indir, Adsense Yasaklanmış İçerikler Videosu, Adsense Yasaklanmış İçerikler online izle, Adsense Yasaklanmış İçerikler Bedava indir, Adsense Yasaklanmış İçerikler Yükle, Adsense Yasaklanmış İçerikler Hakkında, Adsense Yasaklanmış İçerikler nedir, Adsense Yasaklanmış İçerikler Free indir, Adsense Yasaklanmış İçerikler oyunu, Adsense Yasaklanmış İçerikler download, Adsense Yasaklanmış İçerikler webmaster, Adsense Yasaklanmış İçerikler webmaster forum, Adsense Yasaklanmış İçerikler webmaster platformu


Foruma Git: