Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun!
Noventa
Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun!
0
964
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Çevrimdışı!
Şuan Çevrimdışı!
Noventa Yeni Üye
*

 • Konum: 34 | İstanbul Anadolu
 • Rep puanı 0
 • Konular10
 • Mesajlar10
 • SMS Onayı:Yapılmadı
 • Hesap Onayı:Doğrulanmadı
Sitenize giren ziyaretçileri sitenizde daha fazla gezindirmek, daha fazla sitede tutmak hem SEO açısından hem de sitenizin otoritesi açısından büyük bir katkı sağlamaktadır. Peki bunu nasıl sağlayabilirsiniz? Kaliteli içerik oluşturmak, ziyaretçiyi sitede tutmak için etkilidir fakat daha fazlasını istiyorsanız kullanıcınızı diğer sayfalarınıza da yönlendirmeniz gerekecektir.

Bu konuda ise size yardımcı olacak önemli bir eklenti ise “Inline Related Posts” dur. Türkçe içerikli sitelerde daha çok “Bunu da okumalısınız” veya “İlginizi çekebilir” gibi kutular şeklinde gördüğünüz sayfa yönlendirmeleri ve tavsiyeleri belirttiğimiz eklenti ile rahatlıkla çözün.

Yukarıda da görüldüğü üzere sitenizin içeriklerine otomatik veya manuel olarak ekleme yapabilirsiniz. Bu yazımızda size Inline Related Posts eklentisini kullanmayı ve ücretsiz olarak bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle aşağıda yer alan eklentiyi WordPress sitenize kurun.

https://tr.wordpress.org/plugins/intelly-related-posts/

Ardından yüklediğiniz eklentiyi, etkinleştirin ve ayarlar kısmından eklenti ayarlarına gelin. Bu ayarlar kısmından sitenize uygun ayarlamaları yapabilirsiniz.
Related text or Call-To-Action: Konu başlığından önce ne yazılmasını istediğinizi belirleyin. Örneğin ben sitem için “Okumalısın!” şeklinde ayar yaptım. Siz de “İlginizi Çekebilir” “Bunu da İnceleyin” gibi vurgular yapabilirsiniz.

Theme: Burada kullanabileceğimiz ücretsiz olarak 2 tema mevcut. “Minimalist” ve “Shock” . Ayarlar kısmından önizleme ile hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz. Ben bu konuda Shock’un görünüş bakımından daha iyi olduğunu düşündüm ve onu kullandım.

Initial opacity %: Kutunun opacity ayarını yapabilirsiniz. Ben %80 ayarının daha verimli olduğunu düşündüm.

Renk Ayarları: 4 seçenek üzerinden slogan, başlık, arkaplan renklerini ayarlayabilirsiniz. Tasarımınıza uygun olarak bir dokunuş yapacağınız alan.

Eğer eklentiyi kurmadan önceki tüm yazılarınıza bu özelliği dahil etmek istiyorsanız “Insert in already existing posts?” butonuna basın.
How many boxes per single post? seçeneğinden bir yazıda en fazla kaç tane kutu olması gerektiğini belirleyin.
Kaç kelimede bir kutunun çıkmasını istediğinizi belirleyin. Bu konuda eğer çok uzun yazılarınız yoksa 150-200 kelime, içerikleriniz çok uzun ise 250-300 arasını tavsiye ederim.
Engine Settings ayarlarından linkin nofollow olup olmamasını, rel tagının hangisi olacağına karar verebilirsiniz.

DİKKAT DİKKAT!
Eklenti ayarları yapıldıktan sonra otomatik olarak yazılarınıza, yeni ekleyeceğiniz yazılara ekleme yapılmaktadır. Eğer otomatik değil de manuel işlem yapmak istiyorsanız, yazı ekleme alanında sağ kısımda bulunan “Related Posts by IntellyWP” seçeneğine tik atın. Metin editörünüze eklenen ve en sağda bulunan 2 oktan oluşmuş butona basarak “Custom Related Posts” diyin ve eklemek istediğiniz konu başlığını seçin.

Kaynak: https://www.dogushan.com/wordpress-yazi-...ted-posts/Anahtar Kelimeler

Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun!, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! indir, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Videosu, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! online izle, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Bedava indir, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Yükle, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Hakkında, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! nedir, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Free indir, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! oyunu, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! download, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! webmaster, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! webmaster forum, Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! webmaster platformu


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Wordpress Kar Efekti Eklentisi ( WP Snow ) MehmetP 0 349 06-10-2021, Saat: 02:19
Son Mesaj: MehmetP
  Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents Noventa 0 951 15-05-2018, Saat: 13:35
Son Mesaj: Noventa

Foruma Git: