Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

root
Administrator
Katılım
31 Ağu 2018
Mesajlar
34
#1
1) Sitemiz üçüncü şahısların girdiği mesajlarla oluşan bir ortamdır. Bu nedenle forumda yazılan mesajlardan tamamen yazıyı yazan kişi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez. İyi niyetle kurulmuş olan ortamda kişilerin kötü niyetle şahısları aldatıcı eylemlerde bulunarak dolandırıcılık ve kanun dışı hareketlerden forum yöneticileri değil, eylemi gerçekleştiren şahıs sorumludur.

2) Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ya da uluslararası kanunlara, anlaşmalara, tüzüklere aykırı mesajlar foruma gönderilemez. Webmasterplatformu.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir. Site içerisinde görevli moderatörler imkan dahilinde içerikleri kontrol etmektedirler. Bir günde binlerce mesajın girildiği sitemizde kontrol etmek mümkün değildir. Bu nedenle üyelerimizin olumsuz içerikleri bize bildirmelerini rica ediyoruz.

3) Nefret söylemi içeren, topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

4) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

6) Webmasterplatformu, yayıncılara, programcılara, sanatçılara ve telif hakkı bulunan diğer tüm kişi / kurumlara sonsuz saygı göstermektedir. Bu sebeple telif haklarını ihlal eden (crack, warez,mp3 gibi) paylaşımlar yasaktır.

7) Forumumuza bağlandığınız IP adresleri ve şahsi bilgileriniz üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Ancak adli makamlardan talep edilmesi halinde kayıtlarımızdaki bilgiler kanuni görevimiz gereği adli makamlara verilir.

8) Forumumuzda her türlü taciz edici yazı yasaktır. Bununla birlikte genel iletilerinizde sataşma, küfretme gibi ahlak kurallarına aykırı davranışlarda bulunulması uzaklaştırılma nedenidir.

9) Webmasterplatformu’nde sayısız webmaster ve hosting şirketleri bulunmaktadır. Forumumuz aracılığıyla kişi veya kurumlarla yapacağınız alışverişlerdeki herhangi bir aksaklıktan veya anlaşmazlıktan dolayı Webmasterplatformu yönetimi sorumlu değildir. Webmasterplatformu, olumlu veya olumsuz alışverişlerinizde taraf değildir. Hiç bir garanti verilmemiştir.

10) Virüs, trojan gibi başka bilgisayarlara sızmayı sağlayan ya da zarar verebilecek dosyalar paylaşmak yasaktır.

11) Özel hayatın gizliliğini ihlal eden konular açmak yasaktır. Kişinin onayı olmadan fotoğraflarını, video ve ses görüntülerini yayınlamak yasaktır.

12) Sitemiz üzerinden kişisel verilerin toplanması ve başkasına ait kişisel bilgilerin yayılması yasaktır.

13) Webmasterplatformu.com aynı bilgisayardan iki üyelik veya bir kişiye ait 2 üyelik kesinlikle yasaklanmıştır. Birden çok üyelik açmayınız. Tespiti durumunda üyelik durdurulur.

14) Webmasterplatformu.com’da ilk dikkat etmeniz gereken husus düzgün Türkçe’dir. Türk Dil Kurumu’nun “Bilişim Sektöründe Düzgün Türkçe” adlı kampanyasını destekliyoruz. Bu sebeple gönderdiğiniz yazıların imla kurallarına uygun, düzgün bir Türkçe ile yazılmış olması gerekmektedir.

15) Bilmediğiniz, güvenmediğiniz veya e-ticaret puanı olmayan ya da ekside olan kullanıcılarla alışveriş yapmadan önce iyice araştırınız. Sitemiz hiçbir ticari ilişkinin hiçbir anlamda tarafı değildir. Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerdeki olası risk ve kayıplar size aittir.

16) E-ticaret puanı elde etmek başka üye adlarıyla kendinize e-Ticaret puanı vermeyiniz. e-Ticaret puanları sürekli kontrol edilir ve sahte puan kazanan kullanıcıların hesapları durdurulur.

17) Davranışlarından şüphelendiğimiz, forum ortamına uygunsuz hal ve hareketleri olduğuna karar verdiğimiz kişilerin hesapların durdurulmasına tek taraflı olarak karar verilir. Bu site size hizmet veren bir sitedir, sizin de bu forumun kurallarına uygun hareket etmeniz beklenmektedir.

18) Webmasterplatformu.com içerisinde gruplaşmak, belli bir kesimi dost belli bir kesimi düşman edinerek devamlı sataşmalarda bulunmak yasaktır. Sitenin kurulum aşamasında burası bir aile olacak dedik ve bir ailede gruplaşmalar kabul edilemez bir durumdur.

19) Webmasterplatformu.com yöneticileri kuralları, kaldırma, düzenleme hakkına her an sahiptir.

20) Yazılan mesajlar kalıcı olarak silinmez. Güvenlik amacıyla belirli süre saklanır. Silinecek mesajları foruma atmayınız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst