En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2019

Mahir

Moderatör Sorumlusu
Moderatör Sorumlusu
Katılım
8 Kas 2019
Mesajlar
103
#1
Bilgisayarı güvende tutmanın en iyi yolu antivirüs programlarından geçer. Ancak kötü bir antivirüs programı bazen virüsten daha beter olabilmektedir. Peki ya en iyi antivirüs hangisi? 2019 yılındaki en iyi ücretsiz antivirüs programı nedir? Bende sizler için kullanabileceğiniz antivirüs programları sıralaması yaptım. Umarım içeriğimi okuduğunuzda işinize yarayan antivirüs programını bulup indirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere antivirüs programları oldukça cep yakmaktadır. Ancak bazı firmalar hem bedava hem de iyi hizmet sunmaktadır.

İşte en iyi 15 ücretsiz antivirüs programı önerisi;
1. Avira Antivirus


Kolay arayüzü ve kolay kullanımı ile sisteminizi ücretsiz bir şekilde taramanıza olanak sağlayan Avira Antivirüs programı, en iyi ücretsiz antivirüs programlarından biridir. Bilgisayardaki şüpheli haraketleri online olarak inceler ve buna göre hareket eder. Bu açıdan tercih edebilirsiniz.

2. Avast Antivirus

Pek çok ödülü bulunan Avast Antivirüs, en iyi antivirüs programları sıralamasına koymadan geçmek istemedim. Sadece bilgisayarınızı zararlı virüslerden korumakla kalmaz, şüpheli internet sitelerini engellemekten tutun, kullanıcı ağına bağlı olan diğer tüm cihazların tehlike arz edip etmediğini kontrol etmeye ve güvenlik zafiyeti olan programları bulup onarılmasını sağlar. Eğer Avast Antivirüs programını seçecekseniz, tüm bunları yaparken bilgisayarınızı biraz da olsa kastırabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

3. AVG Antivirus Free

Bilgisayarınızın performansını ve genel problemlerini inceleyip nedenlerini sunan ve uyarılar yapan AVG antivirüs programı ayrıca gerçek zamanlı korumayı da sunmaktadır. Basit arayüzü ve kolay kullanımıyla kendini en kullanışlı antivirüs programları arasına sokmayı başarmaktadır.

4. Bitdefender Antivirus Free Edition

Daha profesyonel bir sistem kontrollerine sahiptir. Çalışan uygulamaları sürekli olarak kontrol ederek şüpheli durumlarda bilgisayarı kilitleyen Bitdefender Antivirüs Free Edition, ücretsiz bir programa göre oldukça başarılıdır.

5. Panda Free Antivirus

Bilgisayarla pek ilgisi bulunmayanların bile kolaylıkla kullanabileceği Panda Free Antivirüs programının en sevilen özelliği ise "Kurtarma Kiti"dir. Bu kit bilgisayarı kritik durumlarda temizlemeye ve onarmaya yarar. En iyi bedava antivirüs programı arıyorsanız sizler için güzel bir seçenek olabilir.

6. Comodo Free Antivirus

Diğer antivirüs programlarına nazaran bu tüm windows sürümlerinde çalışan Comodo Free Antivirüs, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi antivirüs programlarından biridir.

7. Baidu Free Antivirus


Birçok ödülü bulunana ve başarılarıyla dillere destan olmuş Baidu, ücretsiz antivirüs programları sıralamasına koyuldu tabiki de.

8. Windows Defender / Microsoft Security Essentials

Eğer başka bir antivirüs programı kullanmak istemezseniz, Windows'un kendisine ait olan bu antivirüs programlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde oldukça etkili olduğu görülüyor. Ancak eksik olduğu pek çok şey mevcut.

9. Kaspersky Free

Benim de kullanıyor olduğum Kaspersky Free antivirüs programı, sisteminize zarar verebilecek her türlü siteyi ve programı engelleyerek bilgisayarınıza tam anlamıyla koruma sağlıyor. Ayrıca kişisel bilgilerinizi de sürekli olarak koruma altına alıyor.

10. Total Av Antivirus

Bilgisayarınıza bulaşabilecek kötü amaçlı yazılımları kurtarmak dışında bilgisayarınızın performansını da arttırabileceğini iddia eden Total Av, ücretsiz virüsten korunma yazılımıdır. Ücretsiz antivirüs sürümü oldukça sınırlı olsa da, yaptığı taramalar oldukça hızlı ve güvenilirdir. Bu yüzden en iyi ve en başarılı antivirüs programları arasına koymak istedim.

11. BullGuard Free Antivirus

BullGuard Free Antivirüs, Windows makinenizi güvenli olmayan web siteleri, truva atları ve hemen hemen her tehdite karşı koruyabilecek en iyi bedava antivirüs programlarından biridir. Ebeveyn kontrolü özelliği sayesinde tüm zararlı saldırılara karşı güçlü bir kapsama alanı sağlamaktadır.

12. ZoneAlarm Free Antivirus

İnternette gezerken virüs bulaşmasından bıktıysanız, bu ücretsiz antivirüs programını tercih edebilirsiniz. Gerek kurulumu gerek kullanımı oldukça kolaydır. Sağlam bir güvenlik duvarı ile birlikte sunulduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

13. Sophos Home Free

Diğerlerine nazaran daha farklı bir çalışma mantığı olan Sophos Home Free birden fazla cihazda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Üstelik sistem kasmasını minimumda tutar. Bunun nedeni ise bulut tabanlı koruma kullanarak çalışmaktadır. Eğer birden fazla bilgisayarı korumak istiyorsanız tercih etmeniz gereken antivirüs programı kesinlikle bu olmalıdır.

14. Adawere Free Antivirus+

2017 yılının en iyi antivirüs programlarından biri olan Adawere Free Antivirüs, Küçük boyutu ve bilgisayarınızı kastırmaması öne çıkan özelliklerindendir. Eş zamanlı internet koruması da bulunan programı tercih edebilirsiniz.


15. ESET NOD32 Antivirus

Bir zamanlar kurumsal firmaların vazgeçilmez antivirüs programlarından biri olan Eset Nod 32'nin ücretsiz versiyonu 30 günlük deneme sürümünü deneyebilirsiniz.
 
Üst