Webmaster Platformu, Forumu, Forumları, Google, Sitesi

Tam Versiyon: İnternet Üzerinden (Online) Alışveriş Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
İnternetin hayatımızdaki yeri hiç kuşkusuz herkes tarafından tartışılamaz şekilde önemlidir. İnternetin bize sunduğu avantajlardan biri olan online, internet üzerinden veya e-ticaret sitelerinden alışveriş de diyebileceğimiz sanal alışverişlerdir. Online alışveriş sayesinde, evden çıkmadan istediğiniz ürünü sipariş vererek satın alabilirsiniz. Şimdi gelin online alışverişin bize sunduğu avantaj ve dezavantajlara göz atalım.

İnternet şüphesiz teknolojinin insanlara sunduğu en faydalı gelişmelerden biridir. Bunu doğru ve faydalı bir şekilde kullanmak internetin faydalarını artırırken, zamandan ve daha pek çok şeyden tasarruf etme imkanı da sunmaktadır. Son yılların parlayan sektörü haline gelen e-ticaret, insanların evde oturdukları yerde alışveriş yapma imkanı sunan hizmet alanlarından biridir. Sayıları giderek artan online alışveriş sitelerinin çeşitliliği, internet kullanıcılarının da ihtiyaçlarına göre bu sitelere yönelmelerini sağlamaktadır.

Online alışveriş konusunda bütün ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayan insanların yanı sıra, bu şekilde alışverişe güvenemediği, kişisel bilgilerini ve kart bilgilerini vermekten çekindikleri için pek çok kişi online alışverişten uzak durmayı tercih etmektedir.

Bilinçli bir internet kullanıcısı olmak, güvenli online alışveriş yapmayı da kolay hale getirmektedir. Bu noktada güvenirliği ile öne çıkan e-ticaret sitelerini tercih etmek de, başarılı bir online alışveriş yapmayı sağlar.

İnternet Üzerinden (Online) Alışveriş Nedir?
[Resim: online-alisveris-nedir.jpg]

Günün büyük bölümünü internet başında geçiren günümüz insanları için online alışveriş kaçınılmaz için bir ihtiyaç denebilir. Genel olarak online alışveriş ele alındığında avantajları dezavantajlarından daha çok olan bir konudur. Satın alınmak istenen ürünün internet üzerinden incelenmesi, fiyat kıyaslaması yapılması ve sipariş edilip kısa sürede eline ulaşması gibi pek çok avantajı bilinçli internet kullanıcılarını online alışverişe yöneltmektedir. E-ticaret sitelerinin son yıllarda elde ettikleri gelirler de, insanların online alışverişe gösterdikleri yoğun ilgiyi açık şekilde göstermektedir.

Devamına buradan ulaşabilirsiniz: İnternet Üzerinden (Online) Alışveriş Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
HTTP yani Hipermetin Transfer Protokolüne sahip web sitelerden alışveriş yapılmamalı, kredi kartı bilgileri çalınabilir.