Webmaster Platformu, Forumu, Forumları, Google, Sitesi

Tam Versiyon: Soğutma Kulesi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Soğutma kulesi, farklı hedef ve kalibredeki endüstriyel tesislere soğutma suyu sağlamak için tasarlanmış yapılardır. Değişiken ebatlarda olabilirler; 200 metre çapına ve 220 metre yüksekliğe erişen kuleler mevcuttur.Su soğutma kuleleri, sistemden gelen sıcak suyun dolgu üzerine püskürtülmesi ile ısının atmosfere verilerek ortamdan uzaklaşması ile soğuma sağlar. Soğutma kulesi bir ısı uzaklaştırma ünitesidir. İçinden geçen suyun bir kısmının buharlaşmasını sağlayarak sistemdeki istenmeyen ısıyı atmosfere verir.

https://www.susogutmakulesi.com.tr

https://www.susogutmakuleleri.com

https://ctpmuhendislik.com

Su Soğutma Kulesi, Su soğutma kuleleri çalışma prensiplerine göre karşı akışlı ve çapraz akışlı kuleler olmak üzere ikiye ayrılır. Karşı akışlı su soğutma kulelerinde su yukarıdan aşağı süzülürken hava aşağıdan yukarı hareket eder. Çapraz akışlı su soğutma kulelerinde su yukarıdan aşağı inerken hava akımı Su Soğutma Kulelerinin müşteri ihtiyaçlarına göre projelendirilmesini, imalatını ve montajını yapıyoruz.


Ayrıca mevcut paket tip ve inşai tip CTP (camelyaf takviyeli polyester), galvaniz sac, ahşap ve paslanmaz su soğutma kulelerinin yedek parça üretimini yapmakta,Su soğutma kuleleri, sistemden gelen sıcak suyun dolgu üzerine püskürtülmesi ile ısının atmosfere verilerek ortamdan uzaklaşması ile soğuma sağlar. Soğutma kulesi bir ısı uzaklaştırma ünitesidir. İçinden geçen suyun bir kısmının buharlaşmasını sağlayarak sistemdeki istenmeyen ısıyı atmosfere verir. Kalan su ise istenilen Firmamızın ürettiği soğutma kulesi filrasyon sistemleri ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.


Soğutma kulesi filtrasyon sistemleri genel olarak gıda, tuz, tekstil,kimya, maden, çimento, cam ve seramik, orman ürünleri sanayilerinde, barajlarda, sulama kanallarında, balık çiftliklerinde, soğutma kulelerinde Su Soğutma Kulesi Üstten fanlı, yandan fanlı modeller. Soğutma Kulesi. ihtiyaçlarında toptan çözüm. CTP Mühendislik Soğutma Kulesi. imalatında lider kuruluş. Su Soğutma Kuleleri.Aksiyal ve Radyal Fanlı SIcak Hava Apareyleri. Kondenser İmalat ( Shell and Tube ). Yağ Soğutucuları Bataryaları ve Eşanjörleri. Arçelik Watt - Elektrik Motor Bayiliği. Isıtma - Soğutma Üniteleri Malzeme Satış ve Pazarlama

S2.jpg
Kullanım alanları neresi tam olarak anlayamadım hocam.